Jelena Stojković, asistent

Jelena Stojković je rođena 1991. godine u Vranju. Završila je Računarsku gimnaziju u Beogradu, gimnaziju za talentovane učenike,  kao nosilac Vukove diplome. Na državnim takmičenjima učenika srednjih škola osvojila je tri prve i jednu drugu nagradu iz matematike i dve prve, jednu drugu i jednu treću nagradu iz fizike u periodu od 2006. do 2010. godine. Takođe je osvojila treću nagradu na Srpskoj fizičkoj olimpijadi. 2010. godine je osvojila nagradu za najbolji maturski rad pod nazivom ,,Laboratorija za elektroniku u C#-u’’.

Elektrotehnički fakultet je upisala 2010.godine, Odsek za energetiku, smer Elektroenergetski sistemi.  Osnovne studije je završila sa prosečnom ocenom 10.  Diplomski rad na temu ,,Primena genetskog algoritma za određivanje optimalne raspodele tokova snaga u EES-u’’, pod mentorstvom prof. dr Nikole Rajakovića, odbranila je 15. septembra 2014. godine. Dobitnica je  prve nagrade ETF BAFA USA za najbolji diplomski rad na osnovnim akademskim studijama na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu u školskoj 2013/14 godini.

Na takmičenju studenata elektrotehnike Elektrijada 2013 i 2014 osvojila je prvo mesto iz Analize elektroenergetskih sistema, drugo mesto iz Električnih mašina i treće mesto iz Obnovljivih izvora energije. 2013. godine je dobila nagradu Fondacije prof. Mirka Milića za najboljeg studenta završne godine Elektrotehničkog fakulteta. 2011., 2012., 2013. i 2014. godine je izabrana za najboljeg studenta Odseka za energetiku. Tokom studija je završila tri kursa u inostranstvu; ,,Renewable Energy - Solar Energy’’ 2013. godine u Turskoj, na METU univerzitetu, ,,Energetic Opportunities and Ecological Threats’’, na univerzitetu Supelec u Francuskoj 2014.godine i kurs ,,From Forest to Green Energy - Analysing the supply chain’’ na Transilvania univerzitetu u Brašovu 2015.godine. Učestvovala je na seminaru ,,Smart Energy for Better World’’ u organizaciji ABB Krakov, 2014. godine. Kao stipendista DAAD - a pohađala je intenzivan dvomesečni kurs nemačkog jezika u Berlinu 2013. godine. U 2014. godini je obavila dvomesečnu stručnu praksu na Tehničkom univerzitetu u Drezdenu, gde je radila na razvoju modela i analizi rada vetrogeneratora.

Od februara 2015. zaposlena je na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu kao saradnik u nastavi. Angažovana je na više predmeta iz oblasti elektroenergetskih sistema.

Trenutno je student doktorskih studija na modulu Elektroenergetske mreže i sistemi. Tečno govori engleski jezik, a služi se nemačkim i španskim.

Radovi publikovani u zbornicima međunarodnih konferencija

1. J. Stojković, D.MiloševićD. Šošić: Optimal load management in households equipped with PV systems using genetic algorithm, ICEE 2015, Guimaraes, Portugal, Jun 2015.

Radovi publikovani u zbornicima regionalnih konferencija

1. J. Stojković, D. Šošić: Pomeranje potrošnje po vremenskoj osi u domaćinstvu - analiza uticaja na kupce i sistem, Međunarodni naučno-stručni simpozijum INFOTEH-JAHORINA 2015, Vol. 14, Ref. ENS-2-4, Mart 2015, pp. 166-171.
  2. D. Šošić, J. Stojković: Određivanje optimalne raspodele tokova snaga pomoću modifikovanog genetskog algoritma, Međunarodni naučno-stručni simpozijum INFOTEH-JAHORINA 2014, Vol. 13, Ref. ENS-1-1, Mart 2014, pp. 57 - 63.

Časopisi nacionalnog značaja

1. J. Stojković, D. Šošić, N. Rajaković, Primena konvencionalnog genetskog algoritma za određivanje optimalne raspodele tokova snaga u elektroenergetskom sistemu, Energija, ekonomija, ekologija, pp. 62 - 66, 2014.

Projekti i studije

1. Smarter Grid, realizator: Elektrotehnički fakultet Beograd, naručilac studije: JP EMS, 2015. (učešće u studiji)

Nagrade i priznanja

1. Nagrada za studenta generacije Odseka za energetiku za 2011., 2012., 2013. i 2014. godinu.

2. Nagrada Fondacije prof. Mirka Milića za najboljeg studenta završne godine Elektrotehničkog fakulteta 2013.godine.

3. Prva nagrada ETF BAFA USA za najbolji diplomski rad na osnovnim akademskim studijama na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu u školskoj 2013/14 godini.

4. Dobitnik ETF BAFA USA nagrade za izvanredan uspeh postignut u toku studiranja u školskoj 2012/2013 godine.

5. Nagrada kompanije Siemens d.o.o. Beograd za najboljeg diplomiranog studenta na Odseku za energetiku.

6. Prvo mesto iz predmeta Analiza elektroenergetskih sistema na Elektrijadi 2014.

7. Treće mesto iz predmeta Obnovljivi izvori energije na Elektrijadi 2014.

8. Drugo mesto iz predmeta Električne mašine na Elektrijadi 2013.

9. Nagrada PU „Elektromašinogradnja” za najbolji akademski projekat/master rad iz oblasti energetike 2015. godine.

Osnovne studije na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu

1. Analiza elektroenergetskih sistema 1 (računske vežbe)
  2. Analiza elektroenergetskih sistema 2 (računske vežbe)
  3. Distributivne i industrijske mreže (računske vežbe)